UONET+. Jak modyfikować czcionkę na świadectwach, aby poprawnie drukowały się oceny opisowe uczniów?
Przygotowując w systemie UONET+ świadectwa dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, może być konieczne zmodyfikowanie czcionki w polach przeznaczonych na ocenę opisową.
Należy jednak pamiętać, że modyfikując czcionkę w szablonie świadectwa w obszarze składającym się z wielu pól tekstowych, należy dla wybranego kroju i rozmiaru czcionki doświadczalnie ustawić parametr Wysokość wiersza.
Po wprowadzaniu zmian w szablonie świadectwa zawsze należy przygotować kontrolny wydruk świadectw uczniów w formacie PDF i sprawdzić, czy tekst oceny opisowej poprawnie jest rozmieszczany na świadectwie.
W poradzie opisano, jak przygotować świadectwa oraz jak zmodyfikować szablon, w przypadku gdy oceny opisowe uczniów nie mieszczą się w polach przeznaczonych na ocenę.
![]() | Otwórz dokument PDF z poradą >> |
Czy ta porada jest według Ciebie przydatna? |
![]() ![]() ![]() |
Porady powiązane [1]
data aktualizacji | |
---|---|
UONET+. Jak przygotować i wydrukować arkusze ocen i świadectwa?
Przewodnik [poziom: średniozaawansowany] |
2019-01-07 |
UONET+
dla nauczyciela, dziennik elektroniczny
świadectwo, ocena opisowa, drukowanie, czcionka na świadectwie, modyfikowanie czcionki, zmiana czcionki na świadectwie, dziennik, moduł Dziennik, przygotowanie świadectw, drukowanie świadectw
średniozaawansowany