UONET+. Jak kontynuować pracę z oddziałami przedszkolnymi w roku szkolnym 2018/2019? [Archiwalna]

Od roku szkolnego 2018/2019 system UONET+ posiada nową funkcjonalność dedykowaną do obsługi oddziałów przedszkolnych. Sposób zakładania oddziałów przedszkolnych poprzez nadawanie im poziomów ujemnych lub zerowego stosowany przed rokiem 2018/2019 został zablokowany.

Oddziały przedszkolne na rok 2018/2019 należy zatem zakładać z wykorzystaniem nowej funkcjonalności.

Jeśli w bazie systemu istnieją oddziały przedszkolne założone wcześniej jako oddziały o ujemnym poziomie, to okresy istnienia tych oddziałów utworzone na rok szkolny 2018/2019 i następne lata zostały automatycznie usunięte. Zatem w roku szkolnym 2018/2019 oddziały te w module Administrowanie zostały przeniesione do oddziałów archiwalnych i nie pojawiają się w module Sekretariat wśród oddziałów bieżących.

W roku szkolnym 2018/2019 wszystkie oddziały przedszkolne należy założyć od nowa i przypisać do nich dzieci, które kontynuują uczęszczanie do przedszkola. Oddziały zakłada administrator systemu w module Administrowanie, w widoku Organizacja szkoły/ Oddziały przedszkolne. Dzieci do oddziałów przypisuje sekretarka w module Sekretariat, w widoku Kartoteki i księgi/ Przedszkolaki w oddziałach.


Otwórz dokument PDF z poradą >>


Czy ta porada jest według Ciebie przydatna? tak/nie
Aplikacje:
UONET+
Kategorie:
dziennik elektroniczny, dla sekretarza szkoły, dla administratora szkolnego, sekretariat uczniowski
Słowa kluczowe:
oddział przedszkolny, oddziały przedszkolne
Poziom:
średniozaawansowany

pomoc Przejdz do wyszukiwarki

Centrum Obsługi Klienta