Jak uruchomić program Optivum dla wybranej licencji w przypadku, gdy jednostka posiada dwie licencje na używanie programu?

Korzystanie z zainstalowanego na komputerze programu Optivum jest możliwe dopiero po jego zarejestrowaniu. Rejestracja odbywa się za pomocą aplikacji Rejestrator programów Optivum, którą należy pobrać z tej samej strony, co plik instalacyjny programu Optivum lub ze strony z aktualizacjami programów: http://www.vulcan.edu.pl/aktualizacje.

Podczas pierwszej rejestracji programu Optivum wprowadza się dane licencjobiorcy (nazwę jednostki, adres i numer licencji). Dane te muszą być zgodne z danymi zapisanymi w bazie firmy VULCAN.

W wyniku rejestracji programu Optivum w rejestrze ustawień Windows tworzone są wpisy, dzięki którym program może być uruchamiany na komputerze oraz identyfikowany z jednostką, która zakupiła licencję.

Jeśli jednostka posiada dwie ważne licencje na używanie programu, np. licencję dla szkoły podstawowej i licencję dla gimnazjum, to program zainstalowany na komputerze może zarejestrować na jedną z tych licencji. Wybór licencji ma wpływ na informacje pojawiające się w stopce na wydrukach. Zatem zalecamy wybranie licencji tej jednostki, której dane powinny pojawić się na wydrukach.

W przypadku prowadzenia w programie Optivum osobnych baz danych dla każdej jednostki, na wszystkich wydrukach w stopce pojawi się nazwa tej jednostki, na którą program jest aktualnie zarejestrowany. Aby na wydruku pojawiały się dane drugiej jednostki, należy przerejestrować program, tj. po uruchomieniu Rejestratora programów Optivum zmienić dane licencjobiorcy i wprowadzić kod aktywacyjny programu. Spowoduje to zmianę wpisów w rejestrze ustawień Windows.

Wykonywanie tej operacji za każdym razem, gdy chcemy zmienić jednostkę w stopce na wydruku, jest kłopotliwe.

W poradzie pokażemy, jak można w prostszy sposób zmieniać wpisy licencyjne w rejestrze ustawień Windows.


Otwórz dokument PDF z poradą >>


Czy ta porada jest według Ciebie przydatna? tak/nie

Porady powiązane [1]

data aktualizacji
Jak zainstalować i zarejestrować program Optivum?
[poziom: średniozaawansowany]
2024-02-23
Aplikacje:
Arkusz Optivum, Inwentarz Optivum, Księgowość Optivum, Księgowość Optivum - moduły, Magazyn Optivum, MOL Optivum, Plan lekcji Optivum, Stołówka Optivum, Zastępstwa Optivum
Kategorie:
dla administratora szkolnego, dla bibliotekarza, dla dyrektora, dla intendenta i innych prac. adm., dla księgowej, dla użytkowników programów Optivum, problemy techniczne, reforma oświaty 2017
Słowa kluczowe:
licencja, rejestracja, instalacja, licencjobiorca, kod aktywacyjny, regedit, rejestr ustawień, edytor rejestru
Poziom:
zaawansowany

pomoc Przejdz do wyszukiwarki

Centrum Obsługi Klienta