Plan lekcji Optivum. Jak zagwarantować, aby wybrane zajęcia odbywały się równocześnie?

Układając plan lekcji, trzeba czasami zagwarantować jednoczesność odbywania lekcji prowadzonych przez różnych nauczycieli. Program Plan lekcji Optivum umożliwia definiowanie przydziałów równoczesnych. Zajęcia skojarzone w ten sposób zawsze umieszczane są w planie lekcji w tym samym terminie (zarówno podczas ręcznego jak i automatycznego układania planu).

W grupy przydziałów równoczesnych mogą być łączone całe przydziały lub wybrana liczba lekcji przydziału. Warunkiem łączenia przydziałów jest opisanie podziału na bloki tych przydziałów, przy czym lekcje, które chcemy połączyć, w każdym przydziale muszą być podzielone na bloki identycznie i zawierać się w początkowej części opisu.

Nie jest na przykład możliwe połączenie dwóch przydziałów, dla których zdefiniowano bloki: [1,1,1] oraz [2,1], ponieważ opisy bloków różnią się począwszy od pierwszej pozycji.

Przydziały o blokach [1,2] i [1,1,1] można połączyć w grupę przydziałów równoczesnych tylko na jednej lekcji, gdyż od drugiej pozycji opisy te różnią się.

Bez żadnych ograniczeń można łączyć przydziały o identycznym opisie bloków (ale nie można łączyć przydziałów, których opis w kolumnie Bloki jest pusty).


Otwórz dokument PDF z poradą >>


Czy ta porada jest według Ciebie przydatna? tak/nie
Aplikacje:
Plan lekcji Optivum
Kategorie:
organizacja jednostki oświatowej, dla dyrektora
Słowa kluczowe:
przydziały równoczesne, bloki, spinanie przydziałów
Poziom:
średniozaawansowany

pomoc Przejdz do wyszukiwarki

Centrum Obsługi Klienta