Pierwsze uruchomienie programu MOL Optivum na komputerze pełniącym rolę stacji roboczej

Program MOL Optivum korzysta z bazy danych umieszczonej na serwerze SQL i może być używany równocześnie na wielu komputerach pracujących w sieci. Wówczas na jednym z komputerów musi być zainstalowany serwer SQL oraz program MOL Optivum (wykorzystywany m.in. do założenia bazy danych oraz zdefiniowania użytkowników programu). Natomiast użytkownicy programu MOLOptivum (bibliotekarz) instalują jedynie program na swoim komputerze (stacji roboczej) i po połączeniu sieciowym z serwerem SQL pracują na bazie danych (jako tzw. klienci).

Do komunikacji między komputerem użytkownika a serwerem SQL używany jest protokół TCP/IP. W przypadku SQL Server transmisja domyślnie odbywa się na portach TCP 1433 oraz UDP 1434.

Opisane w poradzie czynności wykonujemy, gdy:

  1. Na komputerze pełniącym rolę serwera zainstalowany jest program MOL Optivum oraz Microsoft SQL Server.
  2. Program MOL Optivum pracuje poprawnie na komputerze pełniącym rolę serwera.
  3. Komputery widoczne są w sieci, dodatkowo na komputerze pełniącym rolę serwera odblokowane są w Zaporze systemu Windows porty 1433 TCP i 1434 UDP.
  4. Na komputerze pełniącym rolę stacji roboczej zainstalowany jest program MOL Optivum oraz Microsoft SQL Server Native Client w odpowiedniej dla systemu wersji (x32 lub x64).

Otwórz dokument PDF z poradą >>


Czy ta porada jest według Ciebie przydatna? tak/nie
Aplikacje:
MOL Optivum
Kategorie:
dla bibliotekarza, biblioteka szkolna
Słowa kluczowe:
podłączenie bazy, stacja robocza,
Poziom:
średniozaawansowany

pomoc Przejdz do wyszukiwarki

Centrum Obsługi Klienta