Plan lekcji Optivum. Co należy zrobić, aby możliwe było ułożenie w tym samym czasie zajęć dzielonych na grupy z różnych przedmiotów?

Podczas układania planu lekcji pojawia się potrzeba odróżniania grup dzielonych np. według płci (tak jak zwykle dzieli się na zajęciach WF) od grup tworzonych według poziomu znajomości przedmiotu (np. na języku obcym). Nie można bowiem na tej samej lekcji umieścić zajęć WF z grupą chłopców oraz zajęć języka angielskiego w grupie zaawansowanych, bo grupy te mogą mieć wspólnych członków. Aby tego typu sytuacje można było uwzględniać podczas układania planu, należy przeniesiony z Arkusza Optivum automatyczny podział na grupy zmodyfikować tak, by odróżniać podziały na grupy według różnych kryteriów.

Standardowo program Plan lekcji Optivum zakłada, że w każdym oddziale mogą istnieć następujące rodzaje podziałów na grupy:

  • podział na dwie grupy, w którym grupy oznaczone są jako 1/2 (pierwsza grupa z dwóch, np. pierwsza połowa dziennika) i 2/2 (druga grupa z dwóch, np. druga połowa dziennika),
  • podział według płci, w którym grupy oznaczone są jako Ch (chłopcy) i Dz (dziewczęta),
  • podział na języku obcym, w którym grupy oznaczone są jako j1 (pierwsza grupa na języku obcym) oraz j2 (druga grupa na języku obcym),
  • dodatkowo, w oddziałach, które w arkuszu organizacyjnym zostały podzielone na więcej niż dwie grupy, pojawiają się podziały na 3, 4 czy więcej grup, w których kolejne grupy oznaczone są jako 1/3 (pierwsza z trzech), 2/3, 3/3 itd.

Otwórz dokument PDF z poradą >>


Czy ta porada jest według Ciebie przydatna? tak/nie

Porady powiązane [1]

data aktualizacji
Plan lekcji Optivum. Znaczenie kolorowych oznaczeń stosowanych w oknach z planem
[poziom: podstawowy]
2024-02-05
Aplikacje:
Plan lekcji Optivum
Kategorie:
dla dyrektora, organizacja jednostki oświatowej
Słowa kluczowe:
nowy podział, grupy, podział na grupy, kryterium podziału, rodzaj podziału
Poziom:
podstawowy

pomoc Przejdz do wyszukiwarki

Centrum Obsługi Klienta