Dziennik VULCAN. Dokumentowanie zajęć realizowanych w ramach nauczania indywidualnego

Przewodnik

System Dziennik VULCAN umożliwia dokumentowanie zajęć realizowanych w ramach nauczania indywidualnego. Uczeń nauczany indywidualnie (na podstawie stosownego orzeczenia lub opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej) musi być przypisany do konkretnego oddziału i wpisany do dziennika tego oddziału. Informacje związane z nauczaniem indywidualnym wpisuje się w kartotece ucznia:

  • na karcie Specjalne potrzeby rejestruje się orzeczenie/opinię, na podstawie której przydziela się takie nauczania,
  • na karcie Nauczanie indywidualne wskazuje się przedmioty realizowane w ramach nauczania indywidualnego oraz przedmioty, z których uczeń jest zwolniony.

Zajęcia, które uczniowie oddziału realizują indywidualnie, można umieścić w planie lekcji oddziału. Dzięki temu nauczyciele zobaczą te zajęcia w swoich tygodniowych planach lekcji, wyświetlanych w widoku Lekcja (w panelu po lewej stronie).

Jeśli w oddziale jest kilku uczniów, którzy uczą się tego samego przedmiotu indywidualnie, to aby system przypisał do lekcji właściwego ucznia, należy dla tych uczniów zdefiniować pseudonimy i wykorzystać je podczas definiowania grupy zajęciowej.


Otwórz dokument PDF z poradą >>
Zobacz film >>


Czy ta porada jest według Ciebie przydatna? tak/nie
Aplikacje:
Dziennik VULCAN (dawniej UONET+)
Kategorie:
dla nauczyciela, dziennik elektroniczny
Słowa kluczowe:
nauczanie indywidualne, specjalne potrzeby, orzeczenie, dziennik, moduł Dziennik
Poziom:
średniozaawansowany

pomoc Przejdz do wyszukiwarki

Centrum Obsługi Klienta