Jakie warunki muszą być spełnione, aby program Optivum poprawnie komunikował się z bazą danych umieszczoną na serwerze SQL?

Przewodnik

Programy Kadry Optivum, Płace Optivum, MOL Optivum, Sekretariat Optivum oraz Zastępstwa Optivum korzystają z baz danych umieszczonych na serwerach SQL jako tzw. klient. Oznacza to, że do użycia tych programów konieczne jest połączenie się z określonym serwerem baz danych, a także posiadanie odpowiednich uprawnień do korzystania z jego zasobów. Serwer SQL może być zainstalowany na tym samym komputerze co program lub na innym komputerze działającym w sieci komputerowej.

Umieszczenie bazy danych na serwerze SQL umożliwia równoczesną pracę wielu użytkowników programu na jednej bazie danych. Dostęp do zasobów serwera można uzyskać dopiero po otrzymaniu odpowiednich uprawnień od jego administratora (z poziomu programu Optivum).


Otwórz dokument PDF z poradą >>


Czy ta porada jest według Ciebie przydatna? tak/nie
Aplikacje:
Kadry Optivum, MOL Optivum, Płace Optivum, Sekretariat Optivum (archiwalna), Zastępstwa Optivum
Kategorie:
dla bibliotekarza, dla administratora szkolnego, dla dyrektora, dla kadrowej/płacowej, dla sekretarza szkoły, problemy techniczne, problemy techniczne - SQL, zarządzanie użytkownikami aplikacji
Słowa kluczowe:
serwer, sql, server, baza danych, uwierzytelnianie, przewodnik, poradnik
Poziom:
średniozaawansowany

pomoc Przejdz do wyszukiwarki

Centrum Obsługi Klienta